Знову про реорганізацію лісгоспів

Оптимізація лісогосподарювання за європейськими орієнтирами – таку ідею наказу Державного агентства лісових ресурсів аргументовано і всебічно доводив днями до всіх учасників актуальної наради головний лісничий Чернігівського ОУЛМГ Вадим Фесюн.

Та обмін думками з цього приводу виявився не лише бурхливим і суперечливим, але й таким, що ґрунтувався не на реаліях стану справ, а на очевидному міфотворенні  відтак невідкладного вже процесу реформування галузі. Таке міфотворення, очевидно, обумовлене змістом відомого прислів’я, що краще сім разів відміряти і лише один раз відрізати. Але ж може статися, що доки будемо по кілька разів «відміряти», то вже нічого не залишиться й «відрізати»… Такі думки теж були висловлені під час бурхливої дискусії.

На нараду прибули не лише очільники всіх дванадцяти держлісгоспів, але й голови їхніх профспілкових організацій, головні спеціалісти облуправління і начальники відділів, юристи, голова обласного відділення Товариства лісівників України Олександр Жук, голова обкому профспілки лісівників Чернігівщини Наталія Кудласевич, голови таких численних територіальних громад як Добрянська і Семенівська.

Щоб уберегти передовсім успішні в своїх досягненнях трудові колективи, не втративши при цьому досвідчених лісівників з гідною платнею, соціальним захистом ветеранів лісової галузі, мотивації для молоді обирати лісові професії.

А ось голова  Добрянської територіальної громади Світлана Бицько відверто висловилася, що вона разом з громадою проти об’єднання лісгоспів. Бо це, мовляв, породить безробіття, громади втратять від лісівників не лише соціальний захист, а й надходження до місцевих бюджетів. А за всім цим – школи, лікувальні і культосвітні заклади сіл, їхній благоустрій. І тому, наголосила очільниця територіальної громади, буде терміново проведена сесія, щоб належним чином протистояти очевидній штурмівщині, яка нічого корисного громадам не принесе.  А багатьох працівників взагалі поставить у безвихідь. І тому громада залишає за собою право звернутися з відповідними пропозиціями до голови облдержадміністрації, щоб саме в Добрянці зберегти лісгосп.

А голова Семенівської територіальної громади Сергій Деденко від імені громадян Семенівки заявив, що Семенівському лісгоспу бути! Бо за цим – життєві долі  громадян найпівнічнішого і, до того ж, прикордонного району!

Підсумовуючи висловлене на нараді і відповідаючи на численні запитання в площині вимог наказу Держлісагентства лісових ресурсів України, заступник начальника, головний лісничий Чернігівського ОУЛМГ Вадим Фесюн наголосив, що незабаром зі службового відрядження з Латвії повернеться начальник Чернігівського ОУЛМГ Сергій Аніщенко, де він перебуває разом з головою Держлісагентства Юрієм Болоховцем якраз з метою вивчення досвіду і результатів  реорганізації латвійськими лісівниками, котрі вже понад двадцять років успішно господарюють за європейськими орієнтирами.

Сергій Аніщенко: «Після реорганізації лісогосподарювання за європейськими стандартами латвійські лісівники тільки виграли»

– Кажу про це, як мовиться, поклавши руку на серце і запевняю: виграє від реформи і український ліс, а, отже, і український лісівник. Не буде залишений поза увагою жодний професіонал, так само залишатиметься гідною і його заробітна платня, а директорів та головних спеціалістів будуть призначати на конкурсній основі. Не залишимо поза увагою ветеранів лісової справи, їхню матеріальну і соціальну захищеність. Виграють і територіальні громади, бо підвищення ефективності лісогосподарювання, безумовно, дозволить збільшити і бюджетні відрахування на користь громад.

http://che.cn.ua/index.php/economy/item/6339-znovu-pro-reorhanizatsiiu-lishospiv

Loading