Збирання чорниці: «Інколи залишають вирвані з коренем стебла кущів»

23 Липня 2021

ЛІСІВНИКИ НАВЧАЮТЬ ЛЮДЕЙ ПРАВИЛ ЗБИРАННЯ ЯГІД

Триває сезон збирання чорниць, багато жителів залісненої частини Полісся відправляються в ліси, щоб зробити запаси смачної та дуже корисної ягоди для себе або ж для здачі заготівельникам.

Для лісової охорони — це особливо напружений період. Адже, на жаль, не всі дотримуються правил поведінки в лісі.

Враховуючи той факт, що нині в лісах області переважно утримується надзвичайна пожежна небезпека, лісівники особливо пильнують місця масового перебування збирачів ягід.

Рейдові бригади державних лісогосподарських підприємств Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, які патрулюють лісові масиви, тепер зупиняються ще й біля збирачів та заготівельників чорниці з роз’ясненнями, яких правил необхідно дотримуватися, щоб не допустити пожеж.

Окрім того, держлісохорона нагадує про дбайливе ставлення до чорничників, щоб у наступні роки на цих місцях можна було збирати ягоди. Адже інколи після збирачів залишаються обчухрані, без листків або вирвані з коренем стебла кущів чорниці. Після такого «збирання» годі чекати врожаю в наступні роки. Трапляється, що залишають ще й купи пластикового сміття після перекусів.

Тому ми, лісівники області, звертаємося до всіх, хто відвідує ліси Житомирщини, з проханням бути обачними та обережними, дотримуватися правил поведінки в лісах та лісового законодавства. Пам’ятайте, що за його порушення передбачена відповідальність.

Пресслужба Житомирського ОУЛМГ

https://zt-lis.gov.ua/no_cache/pres-sluzhba/novina/article/sezon-chornic-jak-ne-zashkoditi-lisu.htmlhttp://www.zvyagel.com.ua/?p=112479