Закарпатський ліс надійно захищений від пожеж

ГУ ДСНС України у Закарпатській області

Рятувальники, лісівники поліція, медики, представники органів влади та місцевого самоврядування – всі ці служби відпрацьовували техніку гасіння великих лісових пожеж. 20 серпня у селі Березинка, на території Мукачівського лісового господарства, відбулись тактико-спеціальні навчання районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Закарпатської області щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру.

За тактичним задумом, через спеку та високу пожежну небезпеку на території лісового масиву дозор виявив пожежу приблизною площею 5 га. Високі температурні показники та посилення вітру сприяють збільшенню площі пожежі та виникає загроза поширення вогню на житлові будинки в населених пунктах, що межують з лісовими масивами. Працівниками лісового господарства організовується гасіння пожежі, однак сил і засобів лісової охорони не вистачає, тож для допомоги локалізації направляються чергові підрозділи 2-го державного пожежно-рятувального загону м. Мукачево. Площа пожежі швидко збільшується в рази, і на момент прибуття вогнеборців становить 50 га. Спільними зусиллями лісової охорони, добровільних пожежних дружин та підрозділів ДСНС пожежу локалізовано. Проте, різкі пориви вітру переносять лісову пожежу на сусідній із палаючим лісом населений пункт. Дана подія вже кваліфікується як надзвичайна ситуація, й окрім штабу з ліквідації пожежі, створюється штаб з ліквідації надзвичайної ситуації. Організовується оповіщення населення та евакуація мешканців із небезпечної зони…

Загалом до проведення навчань від служб життєзабезпечення району було залучено 72 людей та 16 одиниць техніки. Спільними зусиллями вогняну загрозу вдається ліквідувати…

Підсумовуючи проведення даного заходу, керівник штабу з ліквідації надзвичайної ситуації Олександр Крук наголосив, що рятувальникам та працівникам лісового господарства, а також інших служб життєзабезпечення та територіальної громади, вдалося показати злагодженість дій і готовність до гасіння лісових пожеж, отже мету навчань було досягнуто. Організатори заходу переконані, що такі тренування дозволяють усім зацікавленим службам ще раз перевірити стан готовності техніки, ранцевих вогнегасників, мотопомп та цистерн для цілей пожежогасіння, а також організувати роботу штабів з ліквідації наслідків різного роду надзвичайних ситуацій.

Закарпатське ОУЛМГ

Протидія лісовим пожежам: на Мукачівщині провели масштабні протипожежні навчання

Сьогодні на Закарпатті, на території Верхньокоропецької територіальної громади проведено спеціальні протипожежні навчання за участі лісівників, рятувальників, а також органів місцевого самоврядування.

Мета заходу – вдосконалити практику та навички спільних дій у разі виникнення лісової пожежі та виникнення надзвичайної ситуації. Згідно сценарію протипожежних навчань лісова охорона ДП «Мукачівське ЛГ» виявила пожежу приблизною площею 5 гектарів у лісовому масиві поблизу села Верхній Коропець. Через сильні пориви вітру та через спекотну погоду площа пожежі швидко зростає, вогонь стрімко пересувається до населених пунктів.

До прибуття рятувальників пожежу намагаються стримати лісівники. Загалом від Закарпатського ОУЛМГ до навчань було залучено 3 одиниці протипожежної техніки (2 пожежні авто та трактор) та 25 представників особового складу (10 лісівників із Мукачівського лісового господарства, 10 представників добровільної протипожежної бригади, та 5 лісівників із «Берегівського ЛГ»). Також для ліквідації вогню лісівники використовували наявні ранцеві оприскувачі, мотопомпи та ручний протипожежний інструмент.

Далі до місця пожежі прибули представники ДСНС. До навчань від рятувальників залучено 7 одиниць техніки та 31 представник особового складу. Через збільшення площі загорання, було прийнято рішення створити штаб із надзвичайних ситуацій. У результаті пожежу було локалізовано, а потім і ліквідовано.

«Такі навчання дуже важливі для нас усіх, ми можемо практично відточити свої навички. Обмінятися досвідом та вивчити як діяти, коли загроза реальна, а не навчальна. На щастя цього року на території нашого лісового господарства не було жодної лісової пожежі, а за цим стоїть чимала робота. Сподіваємося із такою ж статистикою завершимо цей пожежонебезпечний період», – зазначив під час навчань директор «Мукачівського ЛГ» Василь Анталовський.

Loading