Забруднення повітря. Як вбивають лісові пожежі

Лісова пожежа в Іспанії

ТЕКСТ: ЛЮДМИЛА  ТРОЦЕНКО
10 вересня 2021, 21:06

Від забруднення повітря в результаті лісових пожеж у Великій Британії щорічно вмирають майже 200 осіб, йдеться в найбільшому дослідженні подібного роду.

 Дослідники заявили, що, вивчивши 66 млн смертей у 43 країнах з 2000 по 2016 рік, вони прийшли до висновку, що понад 33 500 смертей на рік у всьому світі “безпосередньо пов’язані з забрудненням від лісових пожеж”, пише The Times. Вчені зосередилися на дрібних частинках, відомих як PM2,5, які досить малі, щоб потрапити в легені і кров, а також можуть утворюватися вихлопними газами транспортних засобів. Ці частинки більш небезпечні, коли виникають внаслідок лісових пожеж. Забруднення від лісових пожеж “має тенденцію бути більш токсичним”. 

EPA Пожежа в Туреччині

Горить весь світ

 Сезон лісових пожеж у всьому світі цьогоріч був наймасштабнішим з моменту початку фіксації даних і посилюється зміною клімату. Величезні пожежі спалахнули в Каліфорнії, Сибіру, ​​Туреччині, Греції, Ізраїлі та Алжирі. Сотні людей загинули, але забруднення повітря, ймовірно, вб’є набагато більше. Міжнародна група, до якої увійшли дослідники з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, Лондонського університету Брунеля і з Австралії, Китаю та Іспанії, використовувала моделювання для оцінки “щоденних концентрацій забруднення, пов’язаного з лісовими пожежами” в 749 містах. 

EPA Пожежа в Іспанії 

У їх дослідженні, опублікованому в The Lancet Planetary Health, є такий висновок: “Вплив PM2,5, пов’язаних з лісовими пожежами, в значній мірі пов’язано зі збільшенням смертності від усіх причин, серцево-судинних і респіраторних захворювань на глобальному рівні”. 

Хто найбільше страждає

 Найбільш постраждалою країною є Японія, де щорічно через забруднення навколишнього середовища лісовими пожежами помирає 7000 осіб. 

EPA Пожежа в Бразилії 

У Південній Африці загинуло майже 5300 осіб, у Таїланді – майже 4300 осіб, а в США – майже 3200 осіб. З 43 досліджених країн Велика Британія опинилася на 23-му місці зі 188 смертельними випадками, випередивши Німеччину з 172. Забруднення від диму від лісових пожеж може поширюватися на відстань до 1000 км.

https://ua.korrespondent.net/world/4396060-zabrudnennia-povitria-yak-vbyvauit-lisovi-pozhezhi