За 2020 рік у світі вбили понад 200 екозахисників — звіт

13 Вересня, 14:46

У 2020 році у світі було вбито рекордну кількість активістів-екологів – 227 осіб, що на 25 більше, ніж роком раніше.

Про це йдеться у доповіді неурядової організації Global Witness.

Майже три чверті вбивств було скоєно на території країн Латинської Америки. Перше місце за кількістю смертельних замахів на активістів, як і роком раніше, посіла Колумбія – в цій країні було вбито 65 екоактивістів. У Мексиці вбито 30, на Філіппінах – 29, в Бразилії – 20 і в Гондурасі – 17 активістів-екологів.

Більшість активістів, які загинули торік в результаті нападів, боролися проти вирубки лісів. Інші віддали життя в боротьбі за захист річок, прибережних регіонів і океанів. Майже кожен третій із загиблих – представник корінних народів. У організації зазначають, що оприлюднені ними цифри не враховують неофіційну статистику, тому реальна кількість вбитих активістів може бути значно вищою.

“Активісти, які кинули виклик могутнім інтересам, заплатили за це високу ціну – вони втратили свободу, засоби до існування і навіть власне життя”, – наголошується в доповіді Global Witness. “Поки уряди не почнуть серйозно ставитися до захисту активістів-екологів, а підприємства – ставити людей і планету вище власної наживи, руйнування клімату і вбивства триватимуть”, – наголошують автори дослідження.

https://uapost.us/news/za-2020-rik-u-sviti-vbyly-ponad-200-ekozahysnykiv-zvit/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *