З початку року в Дніпропетровській області виникло 16 лісових пожеж


РАДІО ДНІПРО

Цього року службою ДСНС в Дніпропетровській області зафіксовано 1718 пожеж в екосистемах. Пожежно-рятувальні підрозділи за добу виїжджають близько 100 разів. З них 35% – це пожежі в екосистемах.

Про це повідомили в ДСНС в Дніпропетровській області.

У червні була дощова погода та невелика температура. Тому, порівняно з минулим роком, майже в 3 рази в нас йде зменшення пожеж по екосистемах. Але, якщо взяти останні погодні умови за два тижні, то збільшується,” – повідомив начальник управління з реагування надзвичайних ситуацій, полковник служби цивільного захисту Сергій Корінний.

Як зазначив Українському радіо Дніпро, 87,5 FM перший заступник начальника Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Величко: ” З початку року в нашій області виникло 16 випадків лісових пожеж на загальній площі 16,5 гектарів. Це низові пожежі, після яких ліс не загине. Верхових пожеж, при яких гине ліс, не було. У нашій області дуже важко відновлюються ліси. 90% лісів в Дніпропетровській області – це штучно створені ліси. Природнього походження дуже мало. Хвойні соснові насадження – це 100 % створені руками лісників. Після пожеж дуже важко створити нові лісові насадження. Треба вирубати старий ліс, підготувати грунт і через 2-3 роки можна створювати нові лісові насадження. За порушення правил безпеки, в лісах діють штрафи: від 1500 до 4590 грн. Якщо внаслідок порушення був знищений або пошкоджений ліс, то штраф складає від 4590 до 15000 грн. Цього літа правопорушників в лісах не було виявлено.