Як збільшити ліси в області — говорили у Чернігові

В облдержадміністрації 28 липня відбулася дуже важлива нарада, ініційована головою Державного агентства лісових ресурсів України Юрієм Болоховцем. Тема – виявлення самозаліснених і придатних для створення лісів земельних ділянок державної та комунальної власності для їх подальшого використання.

Нарада пройшла під головуванням першої заступниці Чернігівської ОДА Олени Бойко.

У нараді взяв участь заступник начальника, головний лісничий Чернігівського обласного управління лісового-мисливського господарства Вадим Фесюн.

Він акцентував увагу на тому, що самосійні ліси не один десяток років – в полі зору лісівників Чернігівщини. Адже вони межують із державним лісовим фондом України. А це – різні ділянки від пів гектара до 50 гектарів. І якщо в пожежонебезпечний період вони загораються, то горять і державні ліси. Тому голова Державного агентства лісових ресурсів України ініціює передачу самосійних лісів державним лісогосподарським підприємствам. А це суттєво збільшить лісистість нашої держави.

Сприяє цьому і Указ Президента України від 7 червня цього року «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів».

Чернігівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства планується розробка і затвердження обласної програми «Масштабне заліснення Чернігівщини» терміном на 10 років.

Чернігівське ОУЛМГ звертається до голів районних державних адміністрацій та керівників ОТГ, щоб вони зараз долучилися до розробки цієї програми, а також сприяли виділенню малопродуктивних сільськогосподарських земель під заліснення. Один із варіантів – надання їх у тимчасове користування лісогосподарським підприємствам і в майбутньому – передача громадам. Тобто ОТГ в перспективі отримають чудові ліси, а це – і нові робочі місця та покращення екологічної ситуації на Чернігівщині.

На цю важливу тему на нараді також виступили начальник управління землеустрою, використання та охорони земель головного управління Держгеоземкадастру у Чернігівській області Ігор Пузан і директор Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА Євген Олійник. Взяли участь в обговоренні актуальних питань директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА Катерина Сахневич і голови об’єднаних територіальних громад. Нарада відбулася в режимі онлайн-конференції.

Такі наради в подальшому заплановані в усіх ОТГ Чернігівщини за участю керівників 12 лісогосподарських підприємств.

Фото Миколи Тищенка

http://bilahata.net/yak-zbilshyty-lisy-v-oblasti-hovoryly-u-chernihovi/