ВАКС засудив до 8 років тюрми з конфіскацією ексдиректора Інституту агроекології

ПОЛІТИКА 30 липня 2021, 13:20

Вищий антикорупційний суд визнав винним в одержанні і вимаганні неправомірної вигоди колишнього директора Інституту агроекології і природокористування НААН України Ореста Фурдичка, засудивши його до 8 років позбавленні волі з конфіскацією майна.

Таке рішення 30 липня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє прес-служба САП.

«Суд, зваживши на докази, що були зібрані в рамках досудового розслідування детективами НАБУ та прокурорами САП, визнав ексдиректора Інституту винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України та призначив покарання у виді 8 років позбавлення волі з позбавленням права займати керівні посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими обов’язками строком на 3 роки та конфіскацією майна», – інформує прокуратура.

У САП зазначили, що вказаний вирок може бути оскаржений протягом 30 днів до апеляційної палати ВАКС.

Як відомо, 30 грудня 2017 року НАБУ і САП затримали директора Інституту агроекології Фурдичка. За версією сторони обвинувачення, він вимагав та отримав хабар від засновника компанії «Сател Україна» Віталія Верещинського за нерозірвання договору спільної діяльності із будівництва житлового комплексу на земельній ділянці Інституту.

На початку грудня, як йдеться в обвинувальному акті, у своєму службовому кабінеті Фурдичко озвучив Верещинському вимогу хабара в сумі $500 тис. за уникнення ризику розірвання договору з ініціативи Інституту та неперешкоджання виконанню умов договору. Фурдичко нібито сказав Верещинському, що вже знайшов інших забудовників і в разі відмови заплатити гроші договір буде розірвано на вимогу Інституту.

https://www.slovoidilo.ua/2021/07/30/novyna/polityka/vaks-zasudyv-8-rokiv-tyurmy-konfiskacziyeyu-dyrektora-instytutu-ahroekolohiyi

***

Колишнього голову Львівської облради засудили до 8 років тюрми

Вероніка Рой

30 Липня 2021, 16:10 

У п’ятницю, 30 липня, Вищий антикорупційний суд засудив до восьми років тюрми колишнього керівника Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук Ореста Фурдичка за вимагання 500 тис. доларів хабара. Про це інформує Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Зазначимо, Ореста Фурдичко, перебуваючи на посаді директора Інституту агроекології та природокористування НААН України, вимагав хабар у розмірі 500 тисяч доларів США.

Ці гроші він вимагав за виділення під будівництво земельних ділянок, що належать Інституту. Проте у грудні 2017 року його спіймали після одержання першої частини неправомірної вигоди – 300 тис. доларів США.Реклама партнерів

Вже 30 липня колегія суддів Вищого антикорупційного суду оголосила вирок, яким визнано винуватим 68-річного Ореста Фурдичко у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди з конфіскацією майна.

Його засудили до 8 років тюрми з конфіскацією майна.  Також заборонили займати керівні посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими обов’язками, терміном на 3 роки.

Додамо, що вирок Вищого антикорупційного суду може бути оскаржений впродовж 30 днів з моменту його проголошення.

Орест Фурдичко родом із села Стрільбичі Львівської області. З 1990-1997 роках був депутатом Львівської обласної ради. Згодом став головою облради. На цій посаді він перебував з протягом року – з 1997 до 1998 року.

З березня 1998 по квітень 2002 був народним депутатом України 3-го скликання. Також перебував на посаді першого заступника голови Державного комітету лісового господарства України та заступника міністра охорони навколишнього природного середовища України.

Нагадаємо, торік у грудні на хабарі спіймали президента Національної академії аграрних наук України та також колишнього голову Львівської облради (2001-2002) Ярослава Гадзала.