Україна пообіцяла Євросоюзу відновити експорт українського лісу

12 ЖОВТНЯ 2021, ВІВТОРОК, 18:09 

Валерия Драгомирова

У спільній заяві за результатами саміту “Україна – Європейський Союз” сказано, що Україна та ЄС домовилися врегулювати питання мораторію на експорт необробленої деревини шляхом застосування заходів, необхідних для виконання відповідної постанови Арбітражної комісії.

Відповідну заяву опубліковано на сайті президента, передають Українські Новини.

“Ми погодилися повністю дотримуватися зобов’язань у рамках ПВЗВТ (у тому числі шляхом врегулювання торговельних подразників, таких як мораторій на експорт деревини, шляхом застосування заходів, необхідних для виконання відповідної постанови Арбітражної групи, і забезпечення того, щоб використання процедур торговельного захисту у всіх випадках повністю відповідало стандартам СОТ), а також продовжити обговорення та перегляд шляхів удосконалення імплементації ПВЗВТ, щоб розкрити її повний потенціал і надалі розвивати і просувати двосторонню торгівлю”, – йдеться в документі.

Скріншот

Як повідомляли Українські Новини, в лютому Європейський парламент закликав Україну забезпечити комплексну перевірку ланцюжка виробництва деревини та дотримуватися майбутніх рішень Арбітражної комісії у справі щодо мораторію на експорт лісу-кругляка.

У грудня 2020 арбітраж визнав право України обмежувати експорт необробленої деревини за певних обставин, при цьому арбітри визнали, що введена у 2015 році заборона повинна бути відкоректована.

Раніше рада асоціації “Україна – Європейський Союз” виступила за скасування Україною мораторію на експорт необробленої деревини.

Заборона на експорт необроблених лісоматеріалів деревних порід (крім сосни) діє в Україні з 1 листопада 2015 року, деревних порід сосни – з 1 січня 2017 року строком на 10 років.

ЄС наполягає, що таке рішення суперечить ст. 35 угоди про асоціацію (Обмеження експорту або імпорту), згідно з якою жодна зі сторін не повинна вводити або зберігати чинними будь-які заборони, обмеження або заходи еквівалентної дії щодо імпорту будь-якого товару іншого боку або експорту будь-якого товару, призначеного для території іншої сторони.

Раніше в мережі показали масштаби екологічної катастрофи в Карпатах

https://ukranews.com/ua/news/807062-ukrayina-poobitsyala-yevrosoyuzu-vidnovyty-eksport-ukrayinskogo-lisu

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *