У лісах Прикарпаття лісівники закладають дослідні стаціонари для проведення переформування ялинових насаджень

П’ятниця, 23 липня 2021 13:48

На базі Верховинського лісництва ДП «Верховинський лісгосп», в урочищі «Волова», працівники лісгоспу спільно з науковцями Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва ім. П. С. Пастернака заклали дослідно-виробничі стаціонари з рубок переформування у ялинових лісах.

Основною метою таких заходів є організація довготривалих досліджень з проведення переформування ялинових деревостанів.

Дещо швидше, у Болехівському лісгоспі відбувалися теоретичні навчання з проведення рубок переформування. Навчання проводив кандидат сільськогосподарських наук, доцент, старший науковий співробітник НЛТУ Микола Чернявський. Після теоретичної частини, лісівники протягом трьох днів практично вправлялися у проведенні рубок переформування на територіях Рахинського, Болехівського та Козаківського лісництв.

Рубки формування – комплексні рубки, спрямовані на поступове перетворення одновікових чистих у різновікові мішані багатоярусні лісові насадження. Вони проводяться в усіх категоріях лісів та вікових групах деревостанів і поєднують одночасне вирубування окремих дерев або їх груп, що сприяє природному лісовідновленню за умови безперервного існування лісу.

На зображенні може бути: 5 людей, дерево та на відкритому повітрі
На зображенні може бути: 1 особа та на відкритому повітрі

ifforestry.gov.ua