У Держлісагентстві обіцяють Луганщині 182 мільйони нових дерев за три роки

23 ВЕРЕСНЯ 2021, 14:30

У Держлісагентстві обіцяють Луганщині 182 мільйони нових дерев. Регіон втратив значну частину лісового фонду внаслідок потужних пожеж.

Про це повідомляє Східний варіант з посиланням на Державне агентство лісових ресурсів України

У рамках програми Президента України «Зелена країна» планується висадка 1 мільярда дерев за 3 роки і збільшення площі лісів на 1 мільйон гектарів за 10 років).

У відомстві кажуть, що вже зроблені відповідні кроки:

  • Запущено процес створення потужної бази з вирощування якісних саджанців дерев, адаптованих під нові кліматичні умови;
  • Досягнуто домовленості з місцевою владою про передачу територій під висадку лісів;
  • Сформовано фінансову модель програми;
  • Створена чітка і детальна «дорожню карту» облісіння для кожного регіону і кожної області.

“Найбільша увага – півдню країни, який, в результаті зміни клімату, з часом може перетворитися на пустелю. За три роки ми створимо в південних областях потужний зелений щит, який відновить історичну еко-систему і зупинить просування степів на північ країни “, – сказав Голова Держлісагентства Юрій Болоховець.

За словами голови, в Одеській і Херсонській областях буде висаджено близько 90 і 85 млн дерев. У Запорізькій, Миколаївській, Дніпропетровській – 43 млн, 57 і 45 млн.

“Масштабну висадку дерев проведемо в Житомирській області. У минулі роки лісові пожежі знищили тут тисячі гектарів лісу. Тільки на пожежах Житомирщини посадимо приблизно 18 млн дерев. В цілому за три роки – 117 млн – дерев”, – повідомив Юрій Болоховець.

На сході особлива увага – лісам Луганщині. Регіон втратив значну частину лісового фонду внаслідок потужних пожеж. На пожежах лісівники висадять близько 91 млн дерев. За три роки сумарно на Луганщині з’явиться 182 млн нових дерев!, – повідомили в агентстві лісових ресурсів.

У Карпатах за три роки буде висаджено 47 млн чотирьох дерев. Відтворення лісів регіону значно прискориться і в результаті відмови від суцільних рубок.

“Наша” дорожня карта “узгоджена з регіональними та місцевими керівниками агентства. У кожного є завдання по висадці – кожен знає, скільки повинен висадити в наступному році, через рік. Для кожного керівника лісового господарства області покрокове виконання завдання Президента – це особистий KPI”, – підсумував Голова Юрій Болоховець.

Найближчим часом будуть проведені обговорення «дорожньої карти» з представниками регіонів – головами ОДА, місцевими депутатами.