Щодо виявлення, розкриття фактів незаконної порубки, перевезення, зберігання та збуту лісу в Рівненській області

В Рівненській обласній прокуратурі, за участі прокурорів, працівників правоохоронних органів та органів державного контролю, відбулось засідання міжвідомчої робочої групи щодо виявлення, розкриття фактів незаконної порубки, перевезення, зберігання та збуту лісу.

Учасники робочої групи зазначили, що незаконна вирубка лісів залишається проблемним питанням для регіону, а пов’язані з цим незаконні оборудки призводять до чималих втрат для державного бюджету.

 Майже щодня до правоохоронних органів та органів державного контролю надходить інформація про незаконне вирубування лісу, вилучення обробленої деревини без відповідних документів.

Так, впродовж 6 місяців 2021 року розпочато 119 кримінальних проваджень, по фактах незаконних порубок, перевезення, зберігання та збуту лісу за ст. 246 КК України.     

Для розгляду до суду в поточному році направлено 43 кримінальні провадження про кримінальні правопорушення у лісовій сфері, з них: 17 – за ст. 246 КК України, у тому числі 1 – щодо організованої групи.

Учасники міжвідомчої робочої групи обговорили проблемні питання на зазначеному напрямі та узгодили додаткові заходи, направлені на своєчасне виявлення та розслідування кримінальних правопорушень у вказаній сфері, відшкодування завданих державі збитків, встановлення винних осіб, притягнення їх до кримінальної відповідальності.

https://pro.gov.ua/v-oblasniy-prokuraturi-vidbulos-zasidannya-mizhvidomchoyi-robochoyi-grupy-shchodo-vyyavlennya