Сесія обласної ради. Хто опікуватиметься лісами Чернігівщини?


Телеканал Новий Чернігів

5-та сесія Чернігівської обласної ради розпочалася у п’ятницю із вшанування загиблих українських військових. Зокрема, орденом “За мужність” 3 ступеня посмертно нагородили Сергія Петраускаса, старшого солдата-контрактника родом з Ічні.

Дискусії в сесійній залі почалися майже одразу після початку розгляду питань порядку денного. Зі звіту про виконання бюджету Чернігівщини за перше півріччя стало відомо, що до казни надійшло майже на 30 мільйонів гривень більше коштів, ніж очікувалося, і постало питання їх розподілення. У багатьох депутатів були свої думки щодо того, які сфери більше потребують додаткового фінансування. Врешті-решт зійшлися на тому, що частина цих коштів піде на виплату зарплат працівникам освіти, компенсацію постраждалим від вибухів на військових складах мешканцям Ічні, а також проведення культурних та спортивних заходів.

Окрім цього, на 5-й сесії обласної ради вирішували долю лісів Чернігівщини. Після тривалих дискусій депутати ухвалили рішення, що дочірніми підприємствами КП «Чернігівоблагроліс» будуть керувати представники громад області. Також вже найближчим часом розпочнеться повна інвентаризація лісових ресурсів Чернігівщини, для цього з бюджету виділили 30 мільйонів гривень.

Одразу після голосування за питання лісів у багатьох депутатів облради перестали працювати планшети для голосування. Через це у роботі сесії оголосили перерву, і пленарне засідання, на думку Дмитра Блауша, продовжиться наступного тижня.

***

Область передала ліси і землі дочірніх підприємств “Чернігівоблагролісу” громадам

Телеканал «Дитинець»

На 29 млн гривень перевиконання бюджету розподілять на зарплати та нагальні потреби – про ці та інші рішення чергової сесії обласної ради, а також причини перерви в роботі до наступного тижня.