Рятувальники здійснюють профілактичні рейди з метою попередити виникнення пожеж в екосистемах країни!

Опубліковано: 02.08.2020, 08:07

Упродовж пожежонебезпечного періоду, коли коли суха рослинність спалахує від найменшої іскри, а пожежа за лічені хвилини здатна поширитись на великі території, знищуючи все на своєму шляху, фахівці Служби порятунку невпинно здійснюють інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення.

Надзвичайники закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки в екосистемах – не випалювати сухостій, минулорічне листя та сміття. Адже, як показує практика, люди нерідко нехтують цими правилами, наражаючи на небезпеку від пожежі не лише відкриті території, а й хлібні масиви, ліси та навіть житлові поселення.

Так, для прикладу, 30 липня на Кіровоградщині бійці ДСНС ліквідували 5 пожеж у екосистемах. Горіли суха трава, сміття, сухе гілля, пожнивні залишки пшениці.

Упродовж 30-31 липня рятувальники Миколаївської області 9 разів залучались до ліквідації пожеж на відкритих територіях. У Вітовському, Миколаївському, Снігурівському, Баштанському, Очаківському районах та містах Очаків, Первомайськ, Миколаїв горіли суха трава, сміття, чагарники та сміття. Загальна площа пожеж сухостою за добу склала понад понад 8 га. У більшості випадках причинами стало необережне поводження з вогнем з боку невстановлених громадян.

А на Херсонщині минулої доби на відкритих територіях області ліквідовано 11 пожеж. До їх гасіння залучалися пожежно-рятувальні підрозділи Бериславського, Каланчацького, Каховського, Великоолександрівського, Голопристанського, Скадовського, Верхньорогачицького, Суворовського районів та місцева пожежна охорона с. Красне. Загальна площа пожеж склала 6,8 га.

Тож, фахівці Служби порятунку по всій країні проводять активну превентивну роботу аби зарадити виникненню пожеж на відкритих територіях.

Зокрема, 31 липня, у Дніпропетровській області вогнеборцями проведено бесіди з населенням на протипожежну тематику. Рятувальники нагадали жителям міста Вільногірськ основні правила пожежної безпеки, яких необхідно дотримуватись під час відпочинку на природі та при проведенні господарських робіт, пов’язаних з прибиранням врожаю. Велика увага при проведенні бесід була приділена забороні розводити багаття в лісі під час пожежонебезпечного періоду, забороні кидання недопалків та сірників в суху рослинність, залишення та спалювання сміття. Також громадянам нагадали про відповідальність, яка передбачена чинним законодавством за спалювання сміття та сухостою, та розповіли про можливі наслідки для навколишнього середовища від подібних злочинних дій.

Рятувальники Луганщини, дбаючи про збереження лісів регіону від знищення вогнем, провели 30 липня чергове патрулювання зеленими зонами поблизу міста Рубіжне. Надзвичайники поспілкувалися з місцевими мешканцями та наголосили, що лісова пожежа – надзвичайно непередбачуване і руйнівне явище, яке вражає своїми масштабами, наслідками та швидкістю розповсюдження. Громадянам нагадали, що у період високої пожежної небезпеки категорично забороняється розкладати багаття у лісах. Адже за тривалої відсутності опадів найменша іскра або кинутий недопалок чи сірник – найпростіший шлях до виникнення пожежі.

У свою чергу 29 липня рятувальники Козятина, що на Вінничині, з працівниками місцевого лісництва ДП «Хмільницький лісгосп» провели профілактичну роботу в лісопарковій зоні с. Іванківці, аби нагадати громадянам про заходи безпеки під час відпочинку у лісі. Фахівці Служби порятунку закликали відпочивальників до безпечного дозвілля на природі: відпочивати в спеціально обладнаних місцях, де розміщені стаціонарні мангали та смітники.

Подібні рейди відбулися і на Донеччині. Там 28 липня рятувальники м. Дружківка провели роз’яснювальні бесіди серед населення щодо недопущення виникнення пожеж на відкритих територіях внаслідок спалювання сухої рослинності. Рятувальники проінструктували громадян як треба діяти у разі виявлення пожежі та нагадали номери екстреного виклику Служби порятунку “101” та “112”.

Шановні громадяни! Будьте вкрай обережними, відвідуючи екосистеми: дотримуйтеся елементарних правил пожежної безпеки, а при виявленні займань на полях та відкритих територіях, негайно телефонуйте на номер екстреного виклику «101»!

https://www.dsns.gov.ua/ua/Ostanni-novini/112238.html