Результати недбалого поводження відвідувачів лісу з вогнем у лісових масивах

За період з 10.09 по 12.09.2021 року у державному лісовому фонді Дослідного лісництва ДП “Степовий філіал УкНДІЛГА” на території лісових та нелісових земель відбулось 3 лісові пожежі на загальній площі 0,36 га. У ліквідації пожеж приймали участь пожежні команди Дослідного лісництва, ДСНС м. Олешки та ДП “Олешківське ЛМГ”. Було залучено 19 чоловік особового складу: 9 чоловік Дослідного лісництва , 4 чоловіка рятувальної служби ДСНС, та 6 чоловік ДП “Олешківське ЛМГ”.

Було залучено парк з 8-ми пожежних автомобілів та 1 трактор.

Пожежі виникли в результаті недбалості відвідувачів лісу які проігнорували загальноприйняті умови поведінки у лісі в пожежонебезпечний період.

Тому нагадуємо що у лісі у пожежонебезпечний період заборонено:

  • розведення багаття;
  • заїзд на територію лісового фонду;
  • паління, викидання у лісі непогашених сірників та недопалків.

Пожежі, які виникли у лісових масивах несуть за собою значні збитки. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах – тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста до двохсот сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 1530 до 4590 грн) і на посадових осіб – від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 4590 до 15300 грн);

Знищення або пошкодження лісу в наслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 4590 до 15300 грн) і на посадових осіб – від шістсот тридцяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 10710 до 30600 грн).

Посилено також відповідальність за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу у статті 245 Кримінального кодексу України.Крім того, просимо Вас в разі якщо ви стали свідком підпалу чи розведення багаття у лісі повідомити керівництво ДП “Степовий філіал УкрНДІЛГА” за наступними номерами телефонів 0503968695 Василь Євгенович та 0999092868 Олександр Васильович.Бережіть ліс від пожеж!

Державна лісова охорона
ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *