Польща відновила вирубку Біловезької пущі незважаючи на постанову суду ЄС

Польські екологи розкритикували вирубку лісу в заповіднику

Польські активісти-екологи розкритикували відновлення вирубки лісу у заповідній Біловезькій пущі – незайманих лісах на кордоні Польщі та Білорусі, пише Deutsche Welle.

«Ці роботи руйнують природу лісу і порушують чинне законодавство», – йдеться в спільній заяві, оприлюдненій у вівторок, 12 жовтня, польським філіалом GreenPeace і екологічною організацією Wild Poland.

Агентство лісового господарства Польщі на своєму веб-сайті підтвердило ведення робіт зі «збереження лісу». Влада Польщі називає вирубку захисною мірою через поширення жука-короїда. У той же час екологи стверджують, що дані роботи не мають нічого спільного із захистом природи і закликали негайно припинити їх.

Варшава початку вирубку лісу в 2016 році, пояснивши це поширенням жука-короїда. Європейський суд у Люксембурзі ще в 2018 році ухвалив, що знищення лісу в Біловезькій пущі суперечить законодавству ЄС про охорону довкілля.

Єврокомісія на початку 2021 року закликала Варшаву дотримуватися рішення суду. На думку Брюсселя, деякі райони Біловезькій пущі є «зоною загального значення» через поширені там рідкісні види тварин і рослин.

Біловезька пуща займає площу понад 150 000  га. Деякі її райони оголошені об’єктами всесвітньої природної спадщини і біосферним заповідником. Відвідувачам там дозволено пересуватися лише за встановленими маршрутами.

Як повідомлялося, польські екологи заблокували будівництво водного шляху Е40, який проходить через Україну.

https://mind.ua/news/20232215-polshcha-vidnovila-virubku-bilovezkoyi-pushchi-nezvazhayuchi-na-postanovu-sudu-es

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *