Підприємства Держлісагентства за дев’ять місяців поповнили держбюжет на 6 млрд гривень

12 Жовтня 2021, 15:51

Масштабна реформа лісового господарства, що наразі триває в Україні, змінює систему управління лісами та робить галузь прозорою. Відновлення та охорона лісів, інвентаризація, діджиталізація і оптимізація державних лісогосподарських підприємств – те, над чим ми зараз активно над цим працюємо.

За 9 місяців 2021 року підприємства Держлісагентства сплатили 6 мільярдів гривень податків. Це на 39 % більше, ніж у аналогічному періоді 2020 року.

“Чистий прибуток за 9 місяців 2021 року склав 347 млн гривень. Якщо порівнювати цей показник з аналогічним періодом 2020 року, маємо позитивний результат: він збільшився на 139%”, – повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Крім того, чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за 9 місяців склав 15,6 млрд гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2020 року він збільшився на 53 %.

“За ці 9 місяців нам вдалося збільшити середньомісячну заробітну плату на 46 %. Сьогодні вона складає 15 тисяч гривень”, – зауважив голова Держлісагентства Юрій Болоховець.

При цьому, зростання ціни на європейських ринках деревини за аналогічний період складає лише 13 %, а загальний обсяг рубок заготівлі деревини в Україні не змінився. 

Нам вдалось поступово перейти на вибіркові способи рубок. Завдяки схваленій у грудні 2020 року постанові Кабінету Міністрів України № 1224 за перші три квартали цього року на 18 % зменшився обсяг суцільних рубок у 4 областях Карпатського регіону.

Також у порівнянні з 2020 роком кількість пожеж знизилася в 5 разів, а середня площа пожежі зменшилася в 49 разів.

Тож за 9 місяців ми розпочали реалізацію таких важливих проєктів:

  • У рамках програми Президента “Зелена країна” вже висадили близько 4,5 мільйонів майбутніх дерев. Цієї осені заплановано висадження 30 мільйонів сіянців. 
  • Стартувала національна інвентаризація лісів. Сьогодні польові роботи тривають в межах Київської, Сумської, Миколаївської Черкаської та Івано-Франківської областей. У ході інвентаризації 30 фахівців з 15 бригад зберуть більше 50 найменувань показників із 18 тисяч лісових ділянок, дерева на яких мають важливі екологічні та економічні характеристики. 
  • Розпочали ідентифікацію самозаліснених та придатних для лісорозведення ділянок і процес передачі їх в постійне користування підприємствам Держлісагенства. Направлено 1825 клопотань на сумарну площу 37600 га, вже отримані позитивні відповіді щодо 164 ділянок на площу 3949 га .
  • Створили перший офіційний телеграм-бот лісової галузі https://t.me/ukrforest_bot. За його допомогою будь-яка людина може повідомити про незаконну рубку, браконьєрство, пожежу у лісі, сформувати інформаційний запит та заявити про невиконання договорів. 
  • Запустили окремий сайт zelenakraina.gov.ua, за допомогою якого будь-яка людина зможе відслідкувати виконання програми Президента “Зелена країна”. Крім того, на сайті можна зареєструватися на висадку, взяти участь в благодійній акції та розказати про власноруч висаджені дерева.

https://mepr.gov.ua/news/38221.html

Loading