Парафії, які рятують ліс від пожежі

Створено: Вівторок, 12 жовтня 2021, 16:46 

Катастрофічні лісові та ландшафтні пожежі нового типу у квітні, липні, вересні-жовтні 2020 р. у Житомирській, Київській та Луганській областях вперше в Україні призвели до людських жертв, знищення цілих населених пунктів, пошкодження й загибелі лісів на площі більше 157 тис. га. Витрати на гасіння пожеж сягнули сотень мільйонів гривень, а збитки для суспільства, економіки та довкілля склали десятки мільярдів гривень, передає Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології.

Однією з головних причин таких катастроф? стало поєднання багатомісячного періоду надзвичайної пожежної небезпеки погоди (5 клас) з вітром швидкістю понад 35-45 км/год. В умовах постійної наявності значної кількості джерел вогню та горючих матеріалів у ландшафтах України протягом пожежонебезпечного періоду (на землях с.-г. призначення, заплавах, пасовищах, перелогах, біля населених пунктів та дачних кооперативів, у лісах, уздовж залізниць, автомобільних доріг, мереж електропостачання тощо) такі погодні умови призвели до одночасного виникнення значної кількості швидких ландшафтних пожеж, які після локації в соснових лісах набували високої інтенсивності горіння, що створювало надзвичайні складнощі для їх гасіння силами та засобами лісової охорони, лісових пожежних станцій лісогосподарських підприємств, установ природно-заповідного фонду та залученими пожежними підрозділами інших відомств.

Упродовж 04-06 жовтня 2021 року співробітники кафедри лісівництва та лабораторії лісової пірології НДІ лісівництва та декоративного садівництва НУБіП України провели навчання для лісівників «Друга лісопожежна школа НУБіП-2021» – тренінговий теоретичний та практичний курс для фахівців вищої ланки управління державних лісогосподарських підприємств. Навчання проводилися на базі ВП НУБіП України «Боярська ЛДС» ННВЦ «Дзвінківський».

Участь у тренінгу взяв також і давній партнер кафедри лісівництва Національного університету біоресурсів і природокористування України, референт з питань екології Київської Архиєпархії отець Роман Романович. Під час дійства священик запропонував також обговорити  питання можливості комунікації лісових господарств із місцевими парафіяльними священниками, які можуть стати добрими медіаторами в спілкуванні лісівників та місцевих громад, адже  слід визнати, що обізнаність населення, яке живе поблизу лісових насаджень, щодо дій із запобігання лісовим пожежам може допомогти зберегти сотні гектарів лісу.  Співпраця може полягати в проведенні тематичних тренінгів у місцевих громадах щодо лісових пожеж. Варто також крізь призму науки Церкви наголосити, що кожен із нас є відповідальним за сотворений світ, що дасть змогу формувати високу екологічну свідомість.  Щоб довести, що Церква завжди приділяла достатню увагу  екологічному вихованню, о.Роман презентував енцикліку папи Франциска «Laudato Si». Референт подарував усім організаторам тренінгу це видання.

Тренінг проводили Зібцев Сергій Вікторович – професор кафедри лісівництва Національного університету біоресурсів і природокористування України,  директор Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж; Гуменюк Василь Володимирович, Сошенський Олександр Михайлович – доценти кафедри лісівництва Національного університету біоресурсів і природокористування України, співробітники Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж (URL: https://nubip.edu.ua/node/9083/2); Блищик Володимир Іванович – доцент кафедри таксації лісу та лісового менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування України.

https://ecoburougcc.org.ua/index.php/ekolohichni-novyny/6155-parafiji-yaki-ryatuyut-lis-vid-pozhezhi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *