Незаконна вирубка та продаж лісу під час масштабних пожеж на Луганщині – судитимуть організовану злочинну групу

24.09.2021

За процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно двох службових осіб державного підприємства «Сватівське лісомисливське господарство» та місцевого мешканця. Учасникам організованої злочинної групи інкримінується незаконна порубка, перевезення, зберігання та збут лісу (ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246 КК України). Крім того, представникам держлісгоспу інкримінується зловживання службовим становищем(ч. 2 ст. 364 КК України).

За даними слідства, під час проведення вибіркових санітарних рубок майстри лісу та їх спільник організовували незаконну понаднормову порубку дерев, чим формували необлікований залишок лісоматеріалів для їх подальшого збуту. Вони перевозили деревину без оформлення товарно-транспортних накладних та реалізовували місцевим мешканцям. Ці дії завдали довкіллю та державним інтересам майже 1 млн грн збитків.

Самовільна вирубка та збут лісу здійснювалися саме у той час, коли увага правоохоронних органів була прикута до ліквідації масштабних лісових пожеж  в інших районах Луганської області. Задокументовано низку таких фактів упродовж липня-жовтня 2020 року.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося територіальним управлінням ДБР, розташованим у м. Краматорську, оперативний супровід –  Управлінням стратегічних розслідувань у Луганській області ДСР Нацполіції України.

Нагадаємо, відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За матеріалами Луганської обласної прокуратури

https://www.gp.gov.ua/ua/regions_news_detail?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=304559