Несекретний код

Аби не заблукати в лісі…

Кюар кодом (QR code) нині нікого не здивуєш. Його широко використовують у торгівлі, на виробництві, в логістиці, рекламі… Останнім часом науково-технічний прогрес, який буквально галопує планетою, заніс його й до …лісу.

Спитаєте, чого б це?

– Пояснення – просте, – розповідає лісничий Рава-Руського лісництва Олег Мушка. – З допомогою мобільного пристрою можна зчитати код та зорієнтуватись, де саме перебуваєш. У випадку, якщо хтось, не дай Боже, заблукає, – продовжує лісничий, – то, знайшовши інформаційний знак з кюар кодом і зчитавши його, потрапить на сайт ДП «Рава-Руське лісове господарство», де й дізнається номер телефону лісівника і той допоможе вибратися з лісу.

У правому, нижньому кутку біля кюар коду є цифра, вона підкаже лісівникам місцезнаходження знаку, біля якого блукалець перебуває. В разі необхідності ті зможуть приїхати на допомогу.

Днями у Рава-Руському лісгоспі встановили вже 120 таких кюар кодів. Поставили їх у тих місцях, які люди відвідують найчастіше і де є найбільша ймовірність заблукати.

А заблудитися в лісах Равщини не так складно.

– На нашій території, – зауважує Антон Косовський, директор лісгоспу, – є дванадцять лісництв – Рава-Руське, Потелицьке, Річківське, Михайлівське, Волицьке, Хлівчанське, Немирівське, Завадівське, Шклівське, Яворівське, Рогізненське та Свидницьке – площа яких більше 32 тисяч гектарів. А протяжність лісових масивів, для прикладу, у Річківському чи Михайлівському лісництвах становить 20 кілометрів і більше. Територія нашого лісгоспу, – продовжує керівник, – розташована у чотирьох адміністративних районах Львівщини.

Зрештою, в лісі можна не лише загубитися, а й виявити підозрілий предмет, небезпеку загорання, незаконну рубку, браконьєрів…

Одне слово, про будь-яку надзвичайну подію можна оперативно повідомити відповідального за дану територію працівника лісу.

Отже, кюар код – новинка, яка стане у пригоді грибникам, туристам, дітям, допоможе і орієнтуватися в лісі, і дізнатися більше про господарство, на територію якого завітали поціновувачі свіжого повітря і шелесту листя.

– Навчити орієнтуватися у лісі за допомогою кюар коду лісівники Львівського ОУЛМГ створили механізми громадського контролю і найближчим часом аналогічні знаки з’являться на території всіх інших лісгоспів області, – запевнив начальник ЛОУЛМГ Анатолій Дейнека.

При цьому він наголосив, що окрім місії порятунку, кюар коди виконують також пропагандистську – мимохідь заводять лісових мандрівників на сайти лісгоспів, де розміщена вичерпна інформація про господарство, його ландшафтну територію, особливості.

Само собою зрозуміло, що скористатися новинкою зможе лише той відвідувач лісу, котрий має смартфон зі встановленим додатком для зчитування коду. Саме тому лісівники й намагаються якнайширше повідомити про неї.

Ігор ТАБІНСЬКИЙ,
Газета “Природа і суспільство”