НАБУ затримало колишнього директора державного лісгоспу

ЕКОНОМІКА 3 серпня 2021, 14:59

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура затримали директора одного з державних підприємств лісового господарства Харківської області та його родича-керівника приватної компанії за підозрою у причетності до заволодіння понад 50 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

За даними «Слово і діло», йдеться про колишнього директора державного підприємства «Гутянське лісове господарство» Віктора Сису та його двоюрідного брата.

«Осіб затримали в порядку ст. 208, вирішується питання про повідомлення їм про підозру. Цього ж дня НАБУ та САП повідомили про підозру у заволодінні майном держпідприємства двом керівникам ще двох приватних компаній. Їхні дії кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України», – інформує відомство.

За даними слідства, директор держлісгоспу Харківської області та керівники підконтрольних йому ТОВ організували схему з продажу деревини за заниженими цінами зазначеним суб’єктам господарювання. Загалом йдеться про продаж упродовж 2018-2019 років близько 15 тис. куб. м. деревини, в результаті чого держлісгосп недоотримав понад 50 млн грн.

У НАБУ додали, що раніше директор цього ж лісгоспу намагався підкупити детектива НАБУ за уникнення відповідальності в цій справі. Йшлося про Віктора Сису.

Нагадаємо, НАБУ і САП розслідували можливу корупцію на ДП «Гутянське лісове господарство». Як встановили детективи, Гутянський лісгосп продавав лісоматеріали та необліковану деревину фірмам «Атлантіс С», «Стеклосервіс» та «Профіт Доп». Водночас станом на 16 вересня 2016 року директором та єдиним засновником компанії «Атлантіс С» був директор Гутянського лісгоспу Віктор Сиса, а адреса реєстрації фірми є квартирою його дружини.

Також він був засновником та керівником компанії «Стеклосервіс», а адресою її реєстрації є теж квартира дружини Сиса. До того ж теперішнім керівником, засновником, підписантом і головним бухгалтером цієї фірми є рідна сестра директора лісгоспу Тетяна Корнієнко. Крім того, засновником та директором підприємства «Профіт Доп» є Артем Черватюк, який є наближеною особою до чинного керівника компанії «Атлантіс С» Валерія Пасічника. А Пасічник, своєю чергою, є двоюрідним братом дружини директора Гутянського лісгоспу.

Також у НАБУ встановили, що фірми «Атлантіс С», «Профіт Доп» і «Стеклосервіс» протягом 2018 року продали більше лісоматеріалів, ніж офіційно придбали в Гутянського та інших лісгоспів. До того ж компанія «Стеклосервіс» придбала у Гутянського лісгоспу технічну сировину дубу обсягом 2081,39 куб. м. При цьому зазначений обсяг деревини фірма в подальшому реалізувала як дошки дубові, що мають значно вищу ціну.

Крім того, детективи дізналися, що Гутянський лісгосп має низку договорів оренди з вказаними трьома компаніями, тобто вони систематично використовують у своїй діяльності активи держпідприємства. Також, за даними з податкових накладених, ці три фірми реалізують придбану в Гутянського лісгоспу продукцію у вигляді лісоматеріалів дубу за цінами, які в 4-5 разів вищі, ніж ціни, за якими їх придбали, що може свідчити про зловживання службовим становищем держпідприємства.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

https://www.slovoidilo.ua/2021/08/03/novyna/ekonomika/nabu-zatrymalo-kolyshnoho-dyrektora-derzhavnoho-lishospu