Луганшина: Для запобігання пожежам заборонено палити стерню

Заборона палити стерню та впровадження цілодобового чергування протипожежних формувань на території області – таким було рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, що засідала під головуванням очільника Луганської ОДА Сергія Гайдая (на знімку).

Загалом п’ять питань, пов’язаних із посиленням пожежної безпеки в період збирання та зберігання нового врожаю та поліпшенням протипожежної та техногенної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей, було розглянуто на засіданні. Як повідомив начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНСУ в області Віктор Агафонов, жодної пожежі на полях та зерносховищах в області цього року не сталося, тоді як торік їх було дев’ять.

Втім, у регіоні зафіксовано 15 загорянь стерні.

В області налічується 108 об’єктів, що підлягають обладнанню автоматизованими системами раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення у разі їх виникнення. Втім, на сьогодні тільки сім з них мають таку систему. Це п’ять підприємств хімічної промисловості та два паливнозаправні пункти.

За словами Віктора Агафонова, станом на 1 серпня цього року відкрито 233 судові провадження щодо порушників протипожежної безпеки, з яких по 118 винесено рішення щодо заборони експлуатації будівель та споруд. По 93 справах порушення вже усунені.

Окрім того, ДСНС проведено 125 перевірок закладів освіти, за результатами яких запропоновано до виконання 959 заходів пожежної та техногенної безпеки. За виявлені порушення 67 посадовців притягнуто до відповідальності.

Комісія також розглянула звернення ВП “Луганська ТЕС” ТОВ “ДТЕК Східенерго” та затвердила перелік споживачів (крім населення), на яких поширюється обмеження постачання питної води та електропостачання до рівня екологічної броні на 2021 рік. Загальний показник водокористування на питні, санітарно-гігієнічні потреби для таких споживачів становить 92,6 тис куб. м/рік (253,7 куб. м/добу).

Доручення, надані керівникам територій та сільгосппідприємств щодо посилення протипожежної безпеки, стосуються, зокрема, категоричної заборони випалювання стерні та сухої рослинності на ділянках сільгосппризначення. Також доручено організувати цілодобове чергування протипожежних формувань, у тому числі громадських. Передбачено й організувати охорону хлібних масивів та місць зберігання грубих кормів.

Іван ТЕРЕЩЕНКО.

Фото прес-служби Луганської ОДА.

http://www.golos.com.ua/news/140803

Loading