Лісові пожежі в Овруцькій громаді: 540 днів потому, — ФОТО

13:00, Сьогодні

Сьогодні голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко розпочав день із великого робочого візиту до Овруцької громади.

Про цей візит він розповів на власній Фейсбук-сторінці.

За його словами, графік роботи досить щільний й наповнений важливими подіями, одна із них – зустріч із засобами масової інформації Житомирщини та України. Овруччина – край мальовничої природи, який багатий на прекрасні лісові краєвиди. Але ще 540 днів тому тут вирувала вогняна стихія, яку на Житомирщині запам’ятали як «Чорне лихо» 2020 року.

У 2020 році на території області виникло понад 1500 пожеж на загальній площі понад 43 тисячі гектар. Ліквідація наймасштабнішої пожежі на території колишнього Овруцького району тривала більш як два тижні, і лише 4 травня її повністю було ліквідовано.

Які наслідки пожеж? Внаслідок цієї катастрофи пошкоджено лісових насаджень загальною площею 40,6 тисячі гектар лісу. Для порівняння це площа одразу трьох районів столиці України. А збитки від лісових пожеж у 2020 році склали рекордні 1,3 мільярда гривень.

Що було зроблено протягом понад 500 днів, що минули? Загалом за цей час на оновлення матеріально-технічної бази лісових господарств області з різних джерел – державного, обласного бюджетів та коштів підприємств – було спрямовано 109 мільйонів гривень.

Підхід до виявлення та запобігання пожеж змінено докорінно: змінено планування лісових масивів, розчищено під’їзди до найбільш віддалених ділянок створено нові захисні мінералізовані смуги, пожежні водойми, впроваджено контроль за пожежною обстановкою у лісах за допомогою систем відеоспостереження з трьома рівнями контролю.

Також закуплено майже 300 одиниць техніки, яка використовується за призначенням та забезпечувати ефективність й безпеку наших лісів. Це мотоцикли, трактори, легкові автомобілі, лісовози, трактори та інша необхідна техніка.

У підсумку: у 2021 році площа лісових пожеж на Житомирщині у 2021 році у порівнянні з минулим роком скоротилася у понад 2 тисячі разів. З 43 тисяч до 16,7 гектара. У 2020 році у лісах державних лісогосподарських підприємств облуправління трапилося 503 випадки лісових пожеж, а у 2021 – 37 випадків.

За півтора року, завдяки злагодженій командній роботі висаджено понад 16 тисяч гектар.

«До кінця року заплановано провести лісовідновлення ще на площі 190 га. Важливо, що весною лісівники Житомирщини стали абсолютними рекордсменами масштабної акції з озеленення – за один день державними лісогосподарськими підприємствами було висаджено майже 1 млн дерев. Допомагати лісівникам долучилося понад 2,5 тисячі наших громадян.

Отже, наочним прикладом ми показали, як горільники, які залашилися від пожеж, відноалююттся та стабтт основою нового молодого лісу», – резюмує Віталій Бунечко.

https://www.0412.ua/news/3228234/lisovi-pozezi-v-ovruckij-gromadi-540-dniv-potomu-foto

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *