Лісівників ДП «Брустурянське ЛМГ» знову намагаються очорнити

ДП “Брустурянське ЛМГ”

За останній час на колектив ДП «Брустурянське лісомисливське господарство» почали з’являтися звернення окремих активістів з наклепами на працівників державної лісової охорони.

У своїх повідомленнях активісти надсилають скарги та звернення на адреси народних депутатів України, Державного агентства лісових ресурсів України, Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства про ніби-то порушення щодо відпуску лісопродукції, про не заліснення лісових площ після проведення різних видів рубок.

У свою чергу лісівники заявляють, що державне підприємство «Брустурянське лісомисливське господарство» є одним з трьох лісгоспів Тячівського району, найбільшого району в Україні. Потужний колектив держлісгоспу складається з 342 осіб, середньомісячна зарплата яких становить 12137 гривень. Щодо звернень цього активіста, що в даному лісгоспі нещадно рубають ліс, то повна маячня. Так за 6 місяців цього року рубки догляду проведені на площі 333,4 га із якої заготовлено 13423 кбм деревини. Посадку лісових культур працівниками держлісгоспу здійснено на площі 136,2 га., природне поновлення здійснено на площі 259,0 га. Згідно з електронним обліком деревини кожного дня реалізовується біля 400 мкб., лісоматеріалів круглих. Ліс заготовляли, заготовляють і будуть заготовляти, адже це відновлювальний ресурс, який в умовах вологого сприятливого клімату росте навіть якщо лісівники не відновлюватимуть зрубані площі.

ДП «Брустурянське ЛМГ» проводить рубки згідно з чинним законодавством, всіх правил рубок головного користування і рубок формування і оздоровлення лісів, всіх нормативних актів, санітарних правил та Лісового кодексу України. Цьому навіть є підтвердження в офіційних актах перевірок.

За допомогою працівників лісового господарства, які з лісових розсадників пересаджують дерева на зрубані ділянки, вкрита лісом площа набагато швидше відновлюється. Варто додати, що дане Брустурянське державне лісогосподарське підприємство є одним з кращих не тільки в Тячівському районі, а ще й Закарпатській області в цілому. І за себе говорять фінансово-економічні та лісогосподарські показники. Держлісгосп є одним із вагомих наповнювачів бюджету району. Тільки за 6 місяців поточного року сплачено всього податків 24611,00 тис. грн до державного бюджету, з яких гроші розподіляються на заробітні плати, ремонт доріг, сплату пенсій та пільг. У лісівників Брустурянського лісомисливгоспу тривав місячник весняного залісення і даного активіста жодного разу не було на лісокультурних роботах. Ні цього року, ні в минулі роки.

Для теоретика лісового господарства також хочемо зазначити, що на ділянці лісу, яка залісена, одразу не буде видно 20-30-річних дерев. Людина, яка не є фахівцем лісового господарства, якою є також користувач-дописувач соціальної мережі Facebook не знає, що ліщина звичайна, береза повисла, верба козяча належать до підліска, і сприяють головній породі, а у випадку Брустурянського лісомисливгоспу, ялині звичайній у її розвитку та рості. А коли приходить час, то при рубках догляду ці похідні породи в деякій кількості вирубуються, для ще кращого росту ялини європейської.

Шановний пан, фото лісоматеріалів круглих без бирок, які ви опублікували – це деревина, яка раніше придбана деревообробниками і знаходиться на поблизу пилорам тих же підприємців й на орендованих площадках, які знаходяться поза межами лісового фонду Брустурянського лісомисливгоспу.

І знову щодо ваших звернень: (ті ділянки, які були вкриті смерекою – лисі, а з моменту вирубки, на жаль пройшло 5, 10, 15, років і там можна побачити ліщину, березу, вербу і все, що хочеш, та не смереку). Поїдьте в ліс разом із журналістами та працівниками державної лісової охорони вийдіть на ділянку “в натурі” та побачите, що на ділянках ростуть дерева. А те, що лісівники висаджують дерева зі своїх власних розсадників, то це їх прямий обов’язок. Зелені «легені» Карпат уже 500 років перетворюються на пустелю і ні як перетворитись не можуть, а чого? Все елементарно просто: лісівники відновлюють зруби і доглядають за лісом у всіх смислах цього слова.

Силами працівників державного лісогосподарського підприємства регулярно будуються та оновлюються дороги, мости, форелеві перепади на річках, підпірні стінки, рекреаційні ділянки, лавочки, панно, інформаційні стенди, екологічні стежки, рибники, нові розсадники, майданчики для підгодівлі диких тварин, солонці, годівниці, проводить ремонт контор лісництв, будинків майстрів лісу і т.д. У Брустурянському лісомисливгоспі працюють династії лісівників і працюватимуть ще покоління, а некомпетентним активістам, які намагаються очорнити державних мужів, краще пошукати собі місце там, де вони зможуть зробити свій корисний внесок у державу.

Брустурянське лісогосподарське підприємство тримає курс за раціональне природокористування, на підтримання високої продуктивності природи та охорону і економне використання її ресурсів на благо держави.