Експерти б’ють на сполох через екорейдерство в Україні: нівелюються реальні екологічні проблеми

17:03, 30.07.21 Екологія

Дніпро забруднене / фото УНІАН

Експерти наголошують, що боротьба з екорейдерством в Україні дуже важлива.

За словами юристів, екорейдерам в Україні може “світити” в’язниця, їх можуть притягнути до відповідальності. Про це свідчать попередні успішні кейси в таких справах.

Про це йдеться в сюжеті “5 каналу“.

Як розповів Іван Проданик, партнер адвокатського об’єднання “Екобезпека”, було зареєстроване кримінальне провадження за ст. 206 – перешкоджання господарській діяльності – і велося документування усієї злочинної групи.

“Через півтора року були затримані особи, сім осіб. Організаторам і їм було повідомлено про підозру, на даний час слідство триває”, – зазначив він.

Експерти наголошують, що боротьба з екорейдерством в Україні дуже важлива, адже поряд з порожніми обіцянками “губляться” реальні екологічні проблеми: вирубка лісів, деградація земельних ресурсів, глобальне забруднення Дніпра. Остання проблема – особливо гостра, адже від неї залежить стан водопостачання.

“Теоретично вже ніхто в Україні не п’є воду з відкритих джерел водопостачання. Ми всі купуємо з вами ту саму воду водопровідну, яку очищують додатковим обладнанням – це ж величезний пул проблеми”, – каже експерт водного комітету ПАЕУ Мар’яна Гінзула.

Автор: Григорій Бондар

https://www.unian.ua/ecology/eksperti-b-yut-na-spoloh-cherez-ekoreyderstvo-v-ukrajini-nivelyuyutsya-realni-ekologichni-problemi-11498671.html